Restaurant Tekstil Ürünleri

Sandalye Kılıfı

Sandalye giydirme yada sandalye kılıfı imalatında dikkat edilecek hususların başında sandalye kılıfı kumaşlarının doğru seçilmesi gelir. Buna paralel olarak sandalye giydirme kumaşı kolay yıkanabilir ve kolay ütülenebilir yada ütü istemeyen şık kumaşlar tercih edilmelidir.

Genel olarak düğün salonları,toplantı ve seminer salonlarında kullanılan  sandalye kılıflarının renk ve model uyumu açısından mekanla bütünleşmesi gerekir.Özellikle organizasyon ortamlarında beyaz renk sıklıkla tercih edilmekle birlikte krem yada gold metalik kumaşlardan üretilen sandalye kılıfları ortama ayrı bir aksiyon verirler.

Sandalye giydirme imalatı en başta sandalye kalıbının çıkarılması ile başlar. Her sandalyenin kendine has ölçü ve şekil farklılıkları vardır. Buna paralel olarak her sandalyeye uyabilecek sandalye kılıfları likralı kumaşlardan üretilirken, sadece serpme dediğimiz sandalyenin üzerine örtü şeklinde gelen kumaşlarla da üretilebilmektedir. Bu durumda sandalye, kumaş kaplanmış şeklini yaslanma yerine bağlama kuşağı yada organzesi monte edilmek suretiyle kullanılır.Daha çok bu serpme örtü düğün salonlarında yada organizasyon ortamlarında kullanılır. Serpme örtünün yanı sıra çuval giydirme tabir ettiğimiz türde pratik açıdan kullanışlıdırlar.

Kalıcı ve sabit olan ise sandalye kılıfı yada sandalye giydirme dediğimiz türüdür. Bu durumda sandalye kalıbına göre imal edilen kılıf,seçilen kumaş doğru olduğunda uzun süreli ve dayanıklı yapıdadır. Başta da belirttiğimiz gibi toplantı ve seminer salonları yada düğün salonları vb ortamlarda sıklıkla kullanılan türdür.Sağlamlığı ve uzun vade kullanılan biçimleriyle bu sandalye kılıfı özellikle tercih edilmesi gereken türlerdendir. Burada önemli olan dikiş ve kumaş kalitesidir.